top of page

Mersin İTÜ Mezunları Derneği’nde Yeni Bir Dönem

Mersin İTÜ Mezunları Derneği 2023 Genel Kurulu Mersin İnşaat Mühendisleri Odası Kongre Salonu’nda gerçekleştirildi.  26 Nisan 2023 tarihinde yapılan toplantıda Yönetim, Denetim ve Haysiyet Kurulu üyeleri için seçim yapıldı. 


Derneğin önceki dönem başkanı Cüneyt Şimşek, Genel Kurul açılışında yaptığı  konuşmada kendi döneminde gerçekleştirilen etkinliklere ilişkin bilgi verdi. 

Mersin Mezunlar Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Göre  de açılışta yaptığı konuşmada “Kuruluşundan itibaren 2002-2011 yılları arasında 9 yıllık geçmişi başarılarla dolu, Türkiye’de parmakla gösterilen Mersin İTÜ Mezunları Derneği’nin kurumsallaşması, fabrika ayarlarına dönmesi, birliktelikten doğan güce bağlıdır,  bu gücü de başkan ve yönetimi sağlar. Kurmak kadar yaşatmak da önemlidir; yaşatmak kudret ister, kudret ise hedeftir.  Umarım gelecek yeni başkan ve yönetim İTÜ’ye  ve kendilerine yakışır birlikteliği sağlar.  Mevcut başkan ve üyelere çabalarından ötürü teşekkür ederim” dedi.


Seçim sonucu Mersin Mezunlar Derneği  Yönetim Kurulu şu şekilde oluşturuldu: Jaklin Yalgın (Başkan), Cüneyt Şimşek (Başkan Yardımcısı), Tahsin Vurgun (Sayman), Nurcan Ata (Genel Sekreter), Ali Işınak, Pelin Karak ve Gökşel Çat (Üye);  Denetim Kurulu: Muammer Varbil, Yalçın Dönmez, Ercüvan Ünivar; Haysiyet Divanı: Uğur Güzey, Hüseyin Saç, Ömer Körükçü.

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Jaklin Yalgın, yaptığı konuşmada yeni dönemde yapılacak işler ve planlanacak etkinliklere değinerek; üyelerin düzenli aralıklarla bir araya gelmesi, projeler üretilmesi, Ekim ayında Cumhuriyet’in 100’üncü  yılına yakışır bir etkinliğin düzenlenmesi, öğrenci bursları için destek aranması, Mersin’deki İTÜ mezunları ile temas kurulup dernek üyeliğinin özendirilmesi ve yeni bir sinerji yaratılması hedeflerini vurguladı.

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page