top of page
itü-bina1.jpeg

 İştiraklerimiz 

3M ARGE A.Ş.

2010 yılında kurulan 3M ARGE Mühendislik-Mimarlık-Müşavirlik-Araştırma Geliştirme San. ve Tic. A.Ş.,
pazar araştırması ve veri analizi alanında uzmanlaşmış hizmet vermektedir.


OTAM A.Ş.

2004 yılında hayata geçen OTAM Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme San. ve Tic. A.Ş. otomotiv teknolojileri alanında çalışmalar yürütülen bir üniversite-sanayi ar-ge merkezidir. İTÜ Vakfı, Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) ve TÜBİTAK ortalığıyla kurulan OTAM, üretim öncesi ar-ge, test ve sertifikasyon çalışmaları gerçekleştirmektedir. 2007 yılında İTÜ Vakfı, OSD, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği ortaklığında şirketleşmiş, 2019 yılında İTÜ Vakfı %100 ortaklık payına sahip olmuştur.

2021 yılında TOBB öncülüğünde düzenlenen Türkiye 100 Programı’na başvuran OTAM, 2017-2019 dönemi satış geliri artış hızına göre yapılan sıralamada en hızlı büyüyen 100 şirket arasına girmiştir.

2021 yılının ilk yarısında, 10 bininci testini, Boyner ve Doğan aileleri tarafından kurulan BD Otomotiv’in elektrikli hafif ticari aracıyla gerçekleştirmiştir.

https://otam.com.tr

 

İTÜNOVA Teknoloji A.Ş.

İTÜ’de gerçekleştirilen akademik projelerin sanayi ile buluşmasında köprü işlevi gören İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi, bilimsel ve teknolojik bilgiye ulaşmaya aracılık etmek, teknolojik bilgi üretmek, üretilen bilginin ticarileşmesini sağlamak ve teknoloji transferini ve girişimciliği desteklemek amacıyla Şubat 2013’te kurulmuştur.

İTÜ, İTÜ Vakfı, İTÜ ARI Teknokent ve İTÜ ETA Vakfı ortaklık yapısına sahip İTÜNOVA TTO; Pazarlama Direktörlüğü, Projeler Direktörlüğü, Mali ve İdari İşler Direktörlüğü ve alt birimler olmak üzere hizmet sunmaktadır. 

https://www.itunovatto.com.tr

bottom of page