top of page

İTÜNOVA TTO, 7. ISIF’22 Uluslararası Buluş Fuarı’nda Ödülleri Topladı!İTÜNOVA TTO, Teknofest kapsamında düzenlenen 7. ISIF’22 Uluslararası Buluş Fuarı’na katılım gösterdi. Çeşitli alanlarda desteklediği 7 adet patentli buluşla fuara katılan İTÜNOVA TTO 1 adet Türk Patent Best National “En İyi Yerli Buluş Ödülü”, 1 altın, 4 gümüş üzere toplam 5 adet madalya ve 1 özel ödüle layık görüldü.


Türk Patent Best National “En İyi Yerli Buluş Ödülü”, ISIF’22 Türkiye, Amerika ve Kore patent tescili olan “İleri Osmoz Membran Biyoreaktör Sistemi İçin Vakum Destekli Yeni Bir İşletme Yöntemi” başlıklı patenti ile Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Prof. Dr. Ebubekir Yüksel, Doç. Dr. Murat

Eyvaz, Doç. Dr. Derya İmer, Dr. Serkan Arslan, Araş. Gör. Taha Aslan buluş sahiplerine; ISIF’22 Altın Madalya Ödülü başvuru süreci devam eden “Isıl Pil Ateş Tuğlası” başlıklı patenti ile buluşçu İTÜ öğrencisi Ömer Kara’ya; ISIF’22 Gümüş Madalya ödülü başvuru süreci devam eden “Petrol ve Yağ Sızıntılarıyla Mücadelede Bitkisel Bazlı Emici Biyoteknolojik Ürün” başlıklı patenti ile İTÜ öğrencisi Ömer Kara’ya, bir diğer Gümüş Madalya ödülü Türkiye patent tescili olan “Hassas Ayarlanabilir Güç Aktarım Oranlarına Sahip Vites Sistemi” başlıklı patenti ile Doç. Dr. Ali Gelir, Mert Şekercan buluş sahiplerine; bir diğer Gümüş Madalya Ödülü Türkiye patent tescili olan “Dokunmamış Tekstil Yüzeyi Tabanlı Bir Mikroakışkan Aygıt ve Üretim Yöntemi” başlıklı patenti ile Prof. Dr. Burçak Karagüzel Kayaoğlu, Prof. Dr. Fatma Neşe Kök, Prof. Dr. Levent Trabzon, Prof. Dr. Hüseyin Kızıl, Doç. Dr. İkilem Göcek, Dr. Gülçin Baysal, Cihan Kanbaloğlu’a; bir diğer Gümüş Madalya ödülü Türkiye ve Rusya patent tescili olan “Biyofilm Nitrifikasyon-Kontak Denitrifikasyon Sistemi ve Yöntemi” başlıklı patenti ile Prof. Dr. Hayrettin Güçlü İnsel, Prof. Dr. Emine Çokgör, Doç. Dr. Didem Okutman Taş ve Giyasettin Güneş’e verildi.


Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page