top of page

İTÜ Vakfı Dergisi’nin 90. Sayısı Çıktı

Güncelleme tarihi: 15 Mar 2023


İstanbul Teknik Üniversitesi Vakfı Dergisi’nin 90. Sayısı, farklı disiplinlerden yazıların yer aldığı zengin bir içerikle okurlarıyla buluştu.

Arkeoloji, Kültür-Sanat, Eğitim, Felsefe, Geçmişten Geleceğe Nesiller Arası Öğrenme, Genetik disiplin başlıkları altında pek çok yazı ve röportaja yer verilen dergide, önceki sayıda başlayan ve dosya editörlüğünü Prof. Dr. Özlem Özçevik’in üstlendiği “İklim ve Sürdürülebilirlik” konusu da devam ediyor.

İTÜ Vakfı Dergisi, 3 aylık periyotlarla yayımlanarak başta İTÜ birimleri olmak üzere, İTÜ Vakfı kurul ve komite üyeleri, İTÜ Vakfı bağışçıları, meslek odaları, bakanlıklar ve belirli kütüphanelere gönderiliyor, ayrıca dijital olarak İTÜ Vakfı’nın web sitesi www.ituvakif.org.tr adresinden paylaşılıyor.


Yayın Kurulunda Dr. Y. Müh. (Mimar) Doğan Hasol, Prof. Dr. Güven Önal, Prof. Dr. Sinan Mert Şener, Prof. Dr. Özlem Özçevik, Ayhan Nemutlu ve Hatice Yazıcı Şahinli’nin yer aldığı; yayın yönetmenliğini (editör) Hatice Yazıcı Şahinli, editörlüğünü ise Nazlı Varlıer Erdoğan’ın yaptığı derginin 112 sayfadan oluşan 90. sayısında İklim ve Sürdürülebilirlik-II dosyasının yanı sıra İTÜ’den, İTÜ Vakfı’ndan, yerel ve global bilim-teknoloji dünyasından, İTÜ ARI Teknokent’inden güncel haber ve gelişmeler yer alıyor.

Prof. Dr. Sinan Mert Şener, Prof. Dr. Gülden Erkut, Prof. Dr. Leyla Tanaçan - Katya Kaya - Ezgi Yıldırım, Doç. Dr. Başak Demireş Özkul - Lara Su Baykan, Cemre Sıla Atılğan, Çiğdem Özkan Aygün Araş. Gör. Begüm Eser - Prof.Dr. Turgay Kerem Koramaz, Prof. Dr. Ergun Toğrol, Prof. Dr. Aslı Tolun, Selen Beytekin, Murad Babadağ, Melis Oğuz Çevik’in ilgi ile okunacağını umduğumuz makalelerinin yanı sıra, Öğrenci Gönüllülük Kulübü’nün tanıtımı da bu sayımızda yer alıyor.


276 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page