top of page

İTÜ Denizcilik Fakültesi’nde Mezuniyet Gururu

İTÜ Denizcilik Fakültesi’nin 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi mezuniyeti, 22 Haziran 2023’te Tuzla Yerleşkesinde düzenlenen coşkulu bir törenle gerçekleşti.


Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümlerinden toplam 106 öğrencinin mezun olduğu törene; İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Teker, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı Serhat Aytuğel ile öğrencilerin aileleri katıldı.


Törende konuşan Rektör Prof. Dr. İsmail Koyuncu, sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok yerinde ülkemizi gururla temsil eden kaptanların, armatörlerin, mühendislerin, gemi işletmecilerinin ve akademisyenlerin Tuzla Kampüsü’nde ve Yüksek Denizcilik Okulu’nda eğitim aldıklarını vurguladı.


Konuşmaların ardından, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümlerinden mezun olan öğrencilere diplomaları takdim edildi. Ayrıca, Fakülte birincisi olan Murat Samet Çuhadar’a ve dereceye giren diğer öğrencilerimize başarı belgeleri verildi.


6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page