top of page

İTÜ ARI Teknokent 38 Girişim ile Birlikte CES 2023 Fuarı’ndaHer sene dünya genelinde geleceğin teknolojilerini bir araya getiren CES 2023 fuarı, bu yıl 5 – 8 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlendi. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve İSTKA organizasyonu ile birlikte CES 2023’te kurulan İstanbul Pavilyonu’nda toplam 52 teknoloji startup’ına yer verildi. İSTKA ev sahipliğindeki İstanbul Pavilyonu'nda 52 stantın 30'unun İTÜ Çekirdekli olmasının gururunu yaşadık! İTÜ ARI Teknokent hissedarı olduğu 8 girişimi destekledi. Ayrıca toplamdaki 38 girişim arasından 7 İTÜ Çekirdekli girişim de Teknokent paydaşı Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından desteklenerek fuarda yer aldı.


CES 2023'e katılan girişimler; Abrakadabra Games, Adlema, Advoard Robotics, Afara, Arvia, Arkerobox, Beebird Teknoloji, Büyütech, Byqee, Car4Future, CatchPad, Evodice, Gen Drones, Gordion Game, GrakGrak Cargo, Hergele Mobility, Hype Wearables, Interrupt Engineering, icywave, iyiMetal, Kidolog, Lugath, Myth Ai, Ocalis, Ottobo, Oxodes, Pivony, RePG, Retinow, Rise Together, Spero 3D, Steer by wire, Stroma Vision, TheClico ve Unitinia oldu.

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı ile global pazarlarda büyüyerek başarılar elde eden firmalardan biri de CES 2023'e katılan CoPrint3D oldu.


TOGG CEO'su - Gürcan Karakaş, İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü - Attila Dikbaş, İTÜ ARI Teknokent Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü - Arzu Eryılmaz, İTÜ Çekirdek Müdürü - Yunis Ismayıl

İTÜ ARI Teknokent'in İleri Aşama Girişimcilik Merkezi İTÜ Magnet'in firmalarından Glacout da CES 2023 fuarında yer aldı.


T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank girişim stantlarını ziyaret ederek, girişimcilerle tek tek tanıştı. Fuarda; OİB Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Öztürk ve Murat Senir ile OİB Genel Sekreter Yardımcısı Mehtap Ekinci ve TOGG CEO’su Gürcan Karakaş da girişim stantlarına konuk oldu.

107 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page