top of page

İTÜ Kulüp ve Proje Takımlarının Dünya ŞampiyonluklarıİTÜ’nün 250. yılında Kulüp ve Proje Takımları uluslararası yarışmalarda üniversitemizi ve ülkemizi başarıyla temsil ederek çok sayıda şampiyonluk ve derece elde etti.


İstanbul Teknik Üniversitesi, 250. yaşını kutlarken spor, sanat ve bilimsel alanlarda art arda başarılar kazanmaya devam ediyor. İTÜ’de toplam yedi kulüp ve proje takımı, katıldıkları uluslararası yarışmalarda, çeşitli alanlarda ülkemizi ve üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil etti. Mimari tasarım, dans, mühendislik, havacılık ve denizcilik gibi farklı alanlarda ve dünyanın farklı yerlerinde yarışan takımlar gittikleri her yerden şampiyonluklar ve dereceler elde ederek döndü.

•   ABD’de düzenlenen ve dünyanın en prestijli insansız hava aracı yarışması olan AUVSI SUAS’a bu sene de katılan İTÜ takımı, 72 takım arasından birinci oldu.

•   İTÜ ATA Takımı, İngiliz Makine Mühendisleri Odası tarafından İn-giltere’de düzenlenen IMechE UAS Challenge’da dünya şampiyonu oldu.

•   Vefa Havacılık Takımı, IREC Yarışması’nda en iyi performans gösteren ve en yüksek puan alan Türk takımı olarak başarılı bir atış ve kurtarma gerçekleştirip 4. sırada yer aldı.

•   İTÜ Lagari Thrust Roket Takımı, katıldığı 10.000 feet irtifa kategorisinde 9991 feet irtifaya roket atışı gerçekleştirerek yarışma kapsamındaki en iyi uçuş performans puanını elde etti.

•   İTÜ ROV Takımı, Norveç’te gerçekleştirilen TAC Challenge yarışmasına katılarak, açık denizde yarışan üniversite düzeyindeki ilk Türk ROV takımı olmanın yanında üçüncülük derecesi elde etti.

•   İTÜ Dans Kulübü, dünyanın dört bir yanından hakem ve dansçıların katılımıyla İstanbul’da düzenlenen World of Dance Türkiye Yarışması’nın Show Latin kategorisinde birinci oldu.

• İTÜ Sismik, 2023 EERI SDC’den mimari ve iletişim dalında İTÜ’den şimdiye dek katılmış ekipler arasındaki en iyi sıralamaları elde ederek üçüncü oldu.

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page