top of page

Dr. Müge Özçevik’e 2021 IEEE Türkiye Doktora Tezi Ödülü

Güncelleme tarihi: 11 Ağu 2022


Bilgisayar Mühendisliği Doktora Programı 2019 mezunu, “Traffic and Mobility Aware Delay Modeling for Software-Defined Networks (SDN)” adlı teziyle 2021 IEEE Türkiye Doktora Tezi Ödülü’ne değer görüldü.


Dr. Müge Özçevik’in tez çalışması, daha önce İTÜ Lisansüstü En Başarılı Tez Ödülleri Yönergesi kapsamında verilen “2019 Yılı En Başarılı Tez Ödülü”ne değer görülmüştü. Dr. Öğr. Üyesi Müge Özçevik lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden sırasıyla 2013, 2015 ve 2019 yıllarında aldı. Lisans derecesini fakülte ikincisi olarak, doktora derecesini ise 17 uluslararası yayın ve konferansla tamamladı.


Şu an Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Yazılım Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi olan Özçelik, IEEE Transactions on Vehicular Technology (TVT), IEEE Transactions in Wireless Communications (TWC), The International Journal of Communication Systems (IJCS), The International Journal of Computer and Telecommunications Networking (COMNET), IEEE Transaction on Communications, Ad Hoc networks, IEEE Communication Letters, IEEE Computer Communications (COMCOM) gibi uluslararası dergilerde jüri olarak görev yapıyor.


Yaptığı çalışmalarla 2016’da IEEE CAMAD konferansı en iyi bildiri ödülünü ve 2015’te IEEE INFOCOM konferansında en iyi poster ödülünü aldı.


80 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page