NELER YAPTIK?
İTÜ Vakfı hedefleri doğrultusunda kısa sürede önemli atılımlar gerçekleştirilmiş; üniversite tarafından kullanılmayan, değerlendirilemeyen birtakım yerleri (metruk bina, boş arsa)   değerlendirerek yap-işlet-devret modeli ile  Sosyal Tesisler, Eğitim Tesisleri,  Spor Tesisleri ve Kız Öğrenci Yurtları kurulmuş ve   bunların başta İTÜ camiası olmak üzere hedeflenen kitlelere hizmet vermeleri sağlanmıştır. Üniversitemiz için prestij kaynağı olan  ve sosyal yapıyı güçlendiren bu tesisler için   üniversite bütçesinden hiçbir harcama yapılmamış,  tüm  yatırımlar Vakfın olanakları ve bağışlarla gerçekleştirilmiştir.

GELİRLERİMİZ NEREYE GİDİYOR?
İTÜ Vakfı, bu tesislerin işletilmesi ile sağladığı gelirlerini  İTÜ Rektörlüğüne ve bağlı birimlerine  katkı, öğrencilere burs ve yurt imkanı olarak sunmakta; bu çerçevede her yıl ortalama 600 öğrenciye; karşılıksız eğitim bursu, barınma bursu,  başarılı öğrencilere ve İTÜ’ye ön sırada giren öğrencilere ödüller vermektedir.

İTÜ’YE KATKI YAPIYOR MUYUZ?
İTÜ Vakfı kuruluş yılından itibaren, Resmi Senedi’nde yer alan amaçlar doğrultusunda gelirlerinin % 90’ını üniversiteye katkı olarak harcamaktadır. İTÜ Vakfı’nın 2004–2019 yıllarını kapsayan dönemde İTÜ’ye yaptığı parasal katkıların toplam değeri burslar dahil 70 milyon TL’yi aşmıştır. 2018 yılında İTÜ’ye yapılan katkı 12 milyon TL'dir.