1987 yılında açılışı yapılan ve ilave birimlerle kapasitesi arttırılan Maçka Sosyal Tesisleri; restoranlar, cafe-bar, konaklama, toplantı salonları, yüzme havuzu ve tenis kortu ile çok sayıda etkinliğin birarada yapılabileceği hizmet seçenekleri sunmaktadır. Sosyal Tesisler İşletmesi Üniversitemizin, kamu yararına hizmetlerine yardımcı olmak, mezun ve mensuplarımız arasında bağları güçlendirecek, onları biraraya getirecek mekanlar oluşturma amacına yönelik olarak kurulmuştur. Tesisin yer aldığı kullanılmaz durumdaki eski Kimya Mühendisliği Esasları binası ile çevresindeki arsanın, bir protokol ile İTÜ Rektörlüğü tarafından İTÜ Vakfı'na 49 yıllığına devredilmesi ile tesis inşaatı, iç tefrişi ve çevre düzenlemesi dahil tamamlanarak l987 yılında hizmete açılmıştır. 240 yıllık   tarihi geçmişe sahip İTÜ'ye kazandırılan bu ilk tesislerle önemli bir ihtiyaca cevap verilmektedir. 


Hisarüstü Vakıftepe Restoran,  2010 yılında İTÜ Rektörlüğü'ne devredilmiştir.

Maçka Sosyal Tesisleri, 5072 sayılı yasa gereği 15 Mart 2011'de alınan Mütevelliler Heyeti kararı ile İTÜ Rektörlüğü'ne devredilmiştir. Tesis İTÜ Rektörlüğünce açılan ihale sonucu, İTÜ Vakfı iştiraki 3 M ARGE A.Ş. tarafından 10 yıllığına kiralanarak işletilmeye başlanmıştır. 


sosyaltesisToplantı Salonları
Tüm bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler için değişik kapasitelerdeki toplantı salonlarımızdan, Sosyal Tesis bünyesinde 150 kişilik klimalı konferans salonu, 15'er kişilik küçük ama işlevsel, klimalı üç ayrı toplantı (atölye) salonu, aynı anda birden fazla etkinliğin düzenlenebileceği birimler olarak yer alıyor. Bu tür organizasyonları tamamlayan teknik donanım ve çay - kahve servisi de hizmetlerimiz arasında.buyuksArı Kovanı Restoran - Bar
Şık dekoru ve zengin mutfağı ile oturma düzeninde 250 kişi kapasiteli bir restoran. Bahar ve yaz aylarında bahçeye açılan terası ile birlikte kapasite 350 kişiye ulaşıyor. Yemekli davetler, kokteyller, nişan-düğün törenleri, toplantı ve iş yemeklerinin yanı sıra öğlen ve akşam a la carte servisi sunuyor. Arı kovanı Restoran'daki etkinliklere paralel bir birim olarak da kullanılabilen bar ise, yemek öncesi aperatiflerin yanı sıra mini kokteyller ve grup yemekleri için tercih ediliyor. 

 

 

sosyaltesisSanat Galerisi
Maçka Sosyal Tesisleri Arı Kovanı Restoran girişinde yer alan mekan Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesinin etkinlikleri çerçevesinde kullanılmaktadır. 

  

bahceBahçe Teras
Yaz aylarında büyük salona ilave edilebildiği gibi ayrı bir birim olarak da kullanılan teras bahçeye açılıyor. Oturma düzeninde 100 kişinin aynı anda ağırlanabildiği Bahçe Teras, sabah kahvaltılarının yanı sıra daha çok kişinin yararlanabileceği kokteyller ve akşam yemekleri için tercih ediliyor.


 

Çatı Çafe
Çatı katında panoramik İstanbul ve boğaz manzarasına hakim şık bir cafe. Oturma düzeninde 40 kişi kapasiteli bahar ve yaz aylarında terası ile birlikte 100 kişiye ulaşıyor. Öğlen ve akşam yemekleri kokteyl ve iş yemekleri çay davetleri ve doğum günü partileri için ideal bir mekan.

sosyaltesis

Havuzbaşı Restoran
Her mevsim 100 kişilik grup yemekleri, toplantı organizasyonları için kullanılabilen havuzbaşı restoran şık ve sıcak atmosferi ile öğle-akşam yemekleri ve çay saatleri için bir başka seçenek oluşturuyor. Yazın teras ile bir arada 300 kişilik kapasiteye ulaşan Havuzbaşı, yemek davetleri ve kokteyller için tercih edilen şık ve özel bir mekan. 

sosyaltesisKonaklama
İstanbul dışındaki mezunlarımız ve diğer üniversite mensupları ile İTÜ'nün yurt dışından gelen misafirlerini ağırlamak üzere tamamı TV, klima ve mini bar'lı 3'ü süit, 29 oda ve 57 yatak konaklama birimimizi oluşturuyor.
Konaklama Ücretleri
 

İTÜ Sosyal Tesisleri Maçka Oteli Fiyat Listesi:Salon Fiyatları


 

*** Salon bedellerine KDV dahildir.  

sosyaltesisVakıftepe
İstanbul Boğazı'nın olağanüstü güzellikteki manzarasına hakim Hisarüstü tepesi üzerinde kurulu olan bu tesisimiz2010 yılında İTÜ Rektörlüğüne devredilmiştir.