İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’nin yıllardır yürüttüğü Giysi Odası, İTÜ öğrencilerine muhtelif giysi ve eşya desteği sağlıyor.

Çeşitli firmaların, mezunların ve dışardan bağışçıların bağışlarını öğrencilerimize ulaştırmakta da rol üstlenen Giysi Odası;

İTÜ Ayazağa Yerleşkesi- Merkezi Derslik Binası A Blok Giriş katında pazartesi ve perşembe günleri saat 11.00-15.00 arası hizmet vermektedir.

İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi
0212 296 55 12 – 0537 921 82 32 Derya Hanım

 

 

İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi Giysi Odası Kuruluş Hikayesi

2007 yılında İTÜ Rektörlüğü izni ve desteği ile Ayazağa Süleyman Demirel Kültür Merkezi arkasındaki bir alanda resmen açılışı yapılan Giysi Odası’nın hizmete başlayışı daha önceki yıllara dayanır.

1993 yılında İTÜ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi’nin kurulmasından sonra, merkeze Afrika’dan gelen bir öğrencinin, çok üşüdüğünü, iklime alışamadığını söylemesi üzerine onun ihtiyacını karşılamak amacıyla, giysi toplama işlemi başlatılmış oldu. O öğrencinin ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla başlatılan, çeşitli giysi toplama-dağıtma işlemi giderek birçok öğrencinin ihtiyacının karşılandığı ciddi bir çalışma haline dönüştü. Başlangıçta bir çelik dolap içinde toplanan giysiler zamanla, Gümüşsuyu-Maçka ve Ayazağa yerleşkelerinde verilen odalarda hizmete sunuldu.

Zamanla, taşınabilir ev eşyaları da toplanarak, eve çıkan öğrencilere ulaştırılmaya başlandı.

Öğrencilerin ana yerleşke olan Ayazağa’da yoğun olarak bulunmaları nedeniyle giysi odası birkaç yer değiştirdikten sonra bugünkü yerine 2013 yılı sonunda taşındı.

Giysi Odası’nın bugüne kadar disiplin içinde yürütülmesini sağlayan gönüllü arkadaşlarımızdan Mine Tarım ve Sermin İpekoğlu’na komite olarak gönül dolusu teşekkürlerimizi sunarız.

Komite üyelerimizden merhume İrem Vardar’ın eşi Prof. Dr. Mahir Vardar’ın değerli katkıları ile yenilenen Giysi Odası, 28 Şubat 2017 tarihinde tekrar modern ve zevkli bir ortamda hizmet vermeye devam etmektedir.

İTÜ VAKFI Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi