İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi her yıl, burs vermekte olduğu öğrencilerle tanışmak üzere “Bursiyerlerle Buluşma” toplantısı düzenliyor. 2017-2018 öğretim yılında Komite’ den burs almakta olan öğrencilerle buluşma 24 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde düzenlenen toplantıda Komite üyeleriyle buluşan öğrenciler, 30 yıldan bu yana düzenlediği çeşitli etkinliklerden elde ettiği gelirle karşılıksız eğitim bursu veren Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’ni yakından tanıdılar, bu gönüllü çabaların nasıl sürdürüldüğü konusunda fikir sahibi oldular.

Toplantıya konuşmacı olarak deneyimlerini aktarmak üzere, İTÜ İşletme FakültesiEndüstri Mühendisliği Bölümü mezunu, HSBC Genel Müdürü Sayın Selim KERVANCI ve Napoli Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Mezunu, turizm sektörünün deneyimli isimlerinden Yük. Müh. Serpil ÖZUZUN davet edildi.

İTÜ öncesi ve sonrası hayatındaki değişiklikleri öğrencilere aktaran Selim KERVANCI, yükselişinin tek sırrının çalışmak olduğunu ve imkânsız gibi görünen her işin üstesinden pozitif bakış açısıyla geldiğini anlattı.

Bir diğer konuşmacıSerpil ÖZUZUN ise öğrencilere Sosyal Komite hakkındaki düşüncelerini anlatırken, “yarına ışık olun” sözleriyle önerilerde bulundu.

Toplantıda Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi Başkanı Zeliha DİLEK Komite etkinlikleri hakkında bilgi aktarırken, İTÜ’lü Olma’nın hayata bakış açısı ve iş dünyasında sağladığı kazanımlar üzerinde durdu.

Komite Burs Komisyonu Başkanı Nuran Baykal ise burs süreçleri hakkında bilgilerini öğrencilerle paylaştı.

Buluşmada komitenin 30. Kuruluş yıl dönümü öğrencilerle birlikte pasta kesilerek kutlandı.

Her yıl gerçekleştirilmekte olan Bursiyerlerle Buluşma toplantısında bu yıl da öğrencilere kitap ve İTÜ Tişörtleri armağan edildi.

Bursiyerlerle Buluşma 2018 Resim Galerisi