İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi her yıl, burs vermekte olduğu öğrencilerle tanışmak üzere “Bursiyerlerle Buluşma” toplantısı düzenliyor. 2015-2016 öğretim yılında Komite’ den burs almakta olan öğrencilerle buluşma 5 Mart’ta gerçekleştirildi.

İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde düzenlenen toplantıda Komite üyeleriyle buluşan öğrenciler, 27 yıldan bu yana düzenlediği çeşitli etkinliklerden elde ettiği gelirle karşılıksız eğitim bursu veren Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’ni yakından tanıdılar, bu gönüllü çabaların nasıl sürdürüldüğü konusunda fikir sahibi oldular.

Toplantıya Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi başkan ve üyelerinin yanı sıra, deneyimlerini aktarmak üzere, İTÜ İnşaat Fakültesi mezunu iş kadını İnş. Y. Müh. Ülkü Arıoğlu ve İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu İzzet Dirinda davet edilmişti.

Dünya çapında inşaat projelerini hayata geçiren Yapı Merkezi kurucularından ve Komite çalışmalarını yıllardır yakından destekleyen Ülkü Arıoğlu, “İTÜ’lü Olmak” konsepti çerçevesinde bursiyerlerle birikimlerini paylaştı. İzzet Dirinda ise “ İTÜ’lü Olmak” fikrinden yola çıkarak, mimarlık mesleğinde ve iş dünyasında yaşadığı deneyimleri ve öğrencilere yol gösterici nitelikte önerilerini paylaştı.
 
Toplantıda Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi önceki dönem Başkanı Şadiye Karadoğan Komite etkinlikleri hakkında bilgi aktarırken, 2015-2016 çalışma dönemi başkanı İTÜ Kimya Bölümü mezunu Zeliha Dilek de İTÜ’lü Olma’nın hayata bakış açısı ve iş dünyasında sağladığı kazanımlar üzerinde durdu.

Komite Burs Komisyonu Başkanı Nuran Baykal ise burs süreçleri hakkında bilgilerini öğrencilerle paylaştı. Yemek eşliğinde gerçekleşen toplantının sürprizi ise İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı öğrencileri Esra Uğurlu ve Erhan Yeşilyurt’un verdiği mini konser oldu. Her yıl gerçekleştirilmekte olan Bursiyerlerle Buluşma toplantısında bu yıl da öğrencilere kitap armağan edildi.